Szablony na blogi Blogger (blogspot)

Piękne, nowoczesne i funkcjonalne szablony dla blogerów blogujących na platformie Blogger

Szablon KOLORA

szablon na bloga

Szablon Simpla

szablon na bloga blogger/blogspot

Szablon STYLIA

szablon na bloga

Najnowsze na blogu

Porady, dokładne instrukcje krok po kroku i wiele więcej. Poradnik blogera

Gdzie najlepiej założyć bloga (za darmo)?

środa, 17 września 2014
Bardzo wiele osób planuje założyć, prowadzić, zrobić własnego bloga i zastanawia się jak to zrobić.

Szukanie serwisu gdzie darmowo założyć bloga
Pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać to wcale nie: jak zrobić bloga, ale: gdzie najlepiej założyć bloga? Często pytacie również czy można założyć (prowadzić, mieć) bloga za darmo?
Odpowiedź na drugie pytanie jest prostsza: tak, można mieć blog zupełnie za darmo. Pierwsze pytanie jest trudniejsze, bo odpowiedź zależna jest od wielu czynników. Poniżej postaram się na nie odpowiedzieć.


Miejsc, serwisów na których można założyć bloga jest obecnie naprawdę wiele. Większość z nich jest darmowa, płatne są ewentualnie opcje dodatkowe. Trzeba jednak podkreślić, że zwykle za tą darmowość płacimy, co prawda nie pieniędzmi, ale udostępnieniem miejsca na reklamy, na których zarabia właśnie serwis, a nie my. Czyli my piszemy bloga, przyciągamy czytelników, a serwis zarabia na nas wyświetlając im na naszym blogu reklamy.

Ponieważ wiele osób zakładając bloga, myśli również o zarabianiu na nim, pierwszym kryterium wyboru serwisu blogowego może być (choć oczywiście nie musi) brak  reklam. Czyli mamy już dwa kryteria: darmowość i brak reklam.

Jeżeli jesteśmy początkującym blogerem to kluczową kwestią będzie dla nas również łatwość obsługi. Musimy przecież w miarę szybko ogarnąć wszystko, aby zacząć blogować. Zatem trzecim kryterium będzie łatwość obsługi.


Dla osób, które już blogują ważny jest również wygląd (design, szablon, skórka, temat) bloga. Zatem powinniśmy mieć możliwość łatwej zmiany wyglądu bloga. Najlepiej abyśmy nie musieli bawić się w sprawy techniczne, większość blogerów przecież nie zna się na tajnikach tworzenia stron, htmlu czy stylach css.

Czasami natkniemy się na problemy z prowadzeniem bloga, będziemy mieli wiele pytań i w związku z tym poszukiwać będziemy pomocy. Warto więc wybrać serwis, z którego korzysta wiele osób i można takową pomoc uzyskać chociażby na forach internetowych. Czyli warto wybierać duże, znane serwisy, które mają dużą liczbę użytkowników i łatwo znaleźć potrzebne informacje.

Biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria wydaje mi się, że najlepszym wyborem początkującego blogera jest serwis blogger.com czyli blogspot.com (blogger.com i blogspot.com to to samo).

Możemy na nim założyć bloga i prowadzić bloga za darmo, jest to serwis należący do giganta jakim jest google, nie wyświetla nam bez naszej zgody reklam, korzysta z niego mnóstwo osób na całym świecie, jest prosty, łatwo możemy zmienić wygląd bloga.

Jeśli zdecydujesz się na bloggera dowiedz się Jak założyć bloga.


Zdjęcie: WDnet na licencji CC0 
Autor: Kasia Kluska (blogia / blogopasja)

8 komentarzy

 1. Warto pomyśleć o blogu i zainwestować pierwsze pieniądze we własną domenę .pl i własny serwer. Takie blogi - potrafią naprawdę na siebie zarabiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację - zawsze warto pomyśleć o własnej domenie. Ale czy również o serwerze ... tu mam wątpliwości. Blog darmowy również potrafi zarabiać, nie ma tu znaczenia platforma, na której "chodzi".

   Jeżeli bloga zakładamy dla celów biznesowych, w sensie chcemy sprzedawać towary lub usługi, to jak najbardziej własny blog na własnych zasadach da nam więcej możliwości

   Usuń
  2. Nie tak szybko! Własną domenę można podpiąć na blogspot (są w sieci poradniki i może to zrobić i laik), natomiast płacenie za hosting, jeśli ma się ograniczone fundusze i każde 50 zł rocznie robi różnicę, to już wyjście dla osób, które zaczęły zarabiać na darmowym blogu

   Usuń
 2. Z tych dwóch to lepszy blogger. Gotowe aplikacje do zarabianie z Adsense

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, mam pytanie, czy pomogła by mi Pani w ustawieniu bloga? tzn nagłówka. Nie wiem kompletnie jak to zmienić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Wszelkie prośby o pomoc proszę kierować poprzez formularz kontaktowy

   Usuń
 4. A czy nie trzeba w tym celu opłacać jakiegoś abonamentu Google?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogger.com nie pobiera żadnych opłat.

   Usuń

Zamów szablon

Podobają ci się moje szablony?
Chcesz kupić szablon, ale masz jeszcze pytania? Napisz.

A może indywidualny projekt?
Szablon na zamówienie to indywidualny wygląd bloga, stworzony specjalnie dla Ciebie.

Kocham piękne rzeczy, kocham projektować wyglądy blogów, kocham tworzyć niesamowite szablony. Doskonale znam Bloggera, jestem programistą, łatwo współpracuję z ludźmi i nie spocznę zanim nie stworzę doskonałego bloga dla Ciebie. Więc ... na co jeszcze czekasz? Napisz do mnie.

Nazwa (np imię, nazwisko):

E-mail (pole obowiązkowe):

Wiadomość (pole obowiązkowe):