Szablony na blogi Blogger (blogspot)

Piękne, nowoczesne i funkcjonalne szablony dla blogerów blogujących na platformie Blogger

Szablon KOLORA

szablon na bloga

Szablon Simpla

szablon na bloga blogger/blogspot

Szablon STYLIA

szablon na bloga

Najnowsze na blogu

Porady, dokładne instrukcje krok po kroku i wiele więcej. Poradnik blogera

Dlaczego w skrótach postów nie wyświetlają się obrazki?

środa, 12 listopada 2014
Problem ten nie dotyczy szablonów domyślnych bloggera. Jeśli bowiem używamy opcji Wstaw Zawijanie Tekstu to sami decydujemy co znajdzie się w skrócie tego posta na stronie głównej. To co znalazło się w wydzielonej przez nas pierwszej  części posta  - znajdzie się oczywiście na blogu jako fragment z opcją "Czytaj Więcej" (napisałabym na stronie głównej, ale jeśli jest to starszy post to znajdzie się na kolejnej jego stronie).

Pytanie to dotyczy postów wyświetlanych na blogach, na których użyto gotowych szablonów pobieranych z internetu. Szablony takie bardzo często tworzą skróty postów (tzw zajawki) automatycznie, bez naszego udziału.

Dzisiaj otrzymałam komentarz/pytanie od czytelniczki  o następującej treści (usunięcia tekstów poprzez wstawienie kresek _____ jest oczywiście celowe;a przy okazji: nigdy nie udzielałam i nie zamierzam udzielać pomocy  pisząc na Waszych blogach):

Cześć! Mam pewien problem na blogu. Ostatnio czytałam post w, którym podałaś stronki z fajnymi szablonami. Ja z jakiego Lovely ściągnęłam szablon Galauness czy jakoś tak... Jestem bardzo z niego zadowolona, a na moim blogu wreszcie jakoś wygląda. Tyle, że w 2 najnowszych postach w skrótach nie wyskakują obrazki. Tu na pewno nie chodzi o format bo próbowałam wkleić taki sam jak ten gdzie wyskakuje i nadal nic. Jesteś dobra w te klocki więc pomyślałam, że mogę na ciebie liczyć. To ty pokazałaś na blogu wiele przydatnych dla mnie rzeczy... Wejdź tutaj- _____.blogspot.com i sama zobacz. Jeśli coś wymyślisz to daj mi znać w komentarzu najnowszego posta na moim blogu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam O____


Ponieważ jednak problem jest ciekawy spróbuję odpowiedzieć. Najczęstszą przyczyną takiej sytuacji jest właśnie to co wyróżniłam kolorem. Obrazki powinny być na bloga wstawiane, a nie wklejane. Skróty postów tworzone są bowiem poprzez kod JavaScript i ten takich "wklejonych" obrazków po prostu nie widzi.

Moja odpowiedź zatem brzmiałaby:

Nie wklejaj obrazków, tylko je wstawiaj. Spróbuj użyć opcji Wstaw obraz (a nie Kopiuj/Wklej). Możesz użyć opcji "Prześlij Obraz" czy też "Z tego bloga" - nie ma to już większego znaczenia.

Wracając jednak do szablonów domyśnych bloggera. Jeżeli nie wiecie jak zrobić samodzielnie skrót posta na stronie głównej to przeczytajcie Jak zrobić skrót posta, czyli fragment z Czytaj Więcej?.Aktualizacja:
Oto kolejne pytanie, które pojawiło się jako komentarz do tego posta:
Dzień dobry. Zawsze wstawiam zdjęcia tak jak w tym poście jest wspomniane. Jednak od dwóch po zmianie szablonu nowe zdjęcia się nie wyświetlają. Nie mam pojęcia co jest nie tak - _________. T_____

Oczywiście w takim przypadku najlepiej byłoby zwrócić się z prośbą o pomoc do twórcy tego szablonu (zwykle mamy możliwość komentowania pod udostępnionym szablonem).

Patrząc na twojego bloga, myślę że może być to pomyłka w kodzie. Spróbuj w poście, który nie pokazuje zdjęcia, przesunąć/wstawić pierwszy obrazek wyżej, ponad tekst. Możesz nawet spróbować przesunąć/wstawić obrazek zaraz na sam początek posta (poniżej tytułu) - wg mnie wtedy powinien on się pojawić w skrótach.
Autor: Kasia Kluska (blogia / blogopasja)

1 komentarz

Zamów szablon

Podobają ci się moje szablony?
Chcesz kupić szablon, ale masz jeszcze pytania? Napisz.

A może indywidualny projekt?
Szablon na zamówienie to indywidualny wygląd bloga, stworzony specjalnie dla Ciebie.

Kocham piękne rzeczy, kocham projektować wyglądy blogów, kocham tworzyć niesamowite szablony. Doskonale znam Bloggera, jestem programistą, łatwo współpracuję z ludźmi i nie spocznę zanim nie stworzę doskonałego bloga dla Ciebie. Więc ... na co jeszcze czekasz? Napisz do mnie.

Nazwa (np imię, nazwisko):

E-mail (pole obowiązkowe):

Wiadomość (pole obowiązkowe):