Polecane

Najnowsze


Co zrobić, aby starszy post pojawił się znowu jako pierwszy?

Pokażę Wam teraz jak poprzestawiać kolejność postów na blogu blogspot. 
Powiedzmy, że macie kilka postów na blogu i jeden z nich chcielibyście ponownie widzieć jako pierwszy (czyli wyciągnąć go do góry, tak by nie krył się gdzieś tam w otchłani innych postów).

Wskazówki poniżej będą pomocne, jeśli np chcecie przestawić post opublikowany jakiś czas temu na początek, tak by pojawiał się jako pierwszy. Oto pytanie od czytelniczki:

Co zrobić, aby starszy post był znów u góry?Chciałabym zrobić aktualizację posta, chciałabym w takim razie wyciągnąć go znów jako pierwszy post, na samą górę.

Jak przypiąć post do strony głównej

Wchodzimy w Edycję posta, którego zamierzamy przestawić. Po prawej stronie rozwijamy opcję OPUBLIKOWANE DNIA. Domyślnie zaznaczona opcja to  Automatycznie.

My zmieniamy ją na Ustaw datę i godzinę, a następnie wybieramy (klikamy) datę dzisiejszą. Jeśli chcemy, aby post był dłużej publikowany jako pierwszy możemy wybrać datę z przyszłości. Będzie on wyświetlany wtedy jako pierwszy pomimo iż zamieszczania kolejnych postów.

Na koniec klikamy przycisk Gotowe i zapisujemy zmiany w poście klikając pomarańczowy przycisk Aktualizuj.


Jak planować posty, jak zapisywać pomysły na posty

Więcej o planowaniu publikacji postów przeczytacie w poście: Jak napisać posta na brudno?, czy można pisać posty na zapas.
2 komentarze: