Szablony na blogi Blogger (blogspot)

Piękne, nowoczesne i funkcjonalne szablony dla blogerów blogujących na platformie Blogger

Szablon KOLORA

szablon na bloga

Szablon Simpla

szablon na bloga blogger/blogspot

Szablon STYLIA

szablon na bloga

Najnowsze na blogu

Porady, dokładne instrukcje krok po kroku i wiele więcej. Poradnik blogera

Jak usunąć białe tło tekstu po skopiowaniu do posta

sobota, 25 lipca 2015
Szybki sposób, by pozbyć się niepotrzebnego tła, które pojawia się przy kopiowaniu tekstów z innych stron internetowych, blogów, programów.
Jednym ze sposobów naprawienia tego "błędu bloggera", z którymi spotkałam się w Internecie, jest ustawienie własnego tła. Czyli zaznaczamy wklejony wcześniej skopiowany tekst i klikamy przycisk Kolor tła. Wybieramy następnie własny kolor zgodny z kolorem na naszym blogu. Sposób ten będzie działał, ale tylko dopóki nie zmienimy szablonu bądź nie zmienimy ustawień kolorów poprzez Dostosuj szablon. Wtedy bowiem wszystkie teksty w postach zmienią automatycznie kolory, a ten jeden zachowa kolor, który ustawiliśmy mu ręcznie.

Co zatem należy zrobić? Jak pozbyć się tego dodatkowego koloru, jak zrobić by był normalny kolor, a więc przezroczysty? Zauważmy, że dla wklejanego tekstu ustawiają się również inne parametry takie jak kolor i krój czcionki. Rzadko kiedy zdarza się, że są takie same jak na naszym blogu. Stosując ten sposób należało by ustawić ręcznie również te parametry.


Jak usunąć biały kolor tła dla skopiowanego tekstu?

Jedynym właściwym sposobem postępowania jest użycie opcji Usuń formatowanie. Wystarczy, że po wklejeniu skopiowanego tekstu zaznaczysz go, a następnie klikniesz przycisk Usuń formatowanie widocznym na pasku formatowania nad postem.

Przy okazji, pamiętajmy, że skopiowanie tekstów, zdjęć z innych blogów, stron internetowych oraz użycie ich na własnym blogu jest sprzeczne z prawem. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy autor bloga, strony internetowej wyraził zgodę na użycie tych treści.  (i nie musiał wcale pisać, że zabrania kopiowania i rozpowszechniania publikowanych przez siebie tekstów, obrazów). Jeżeli chodzi o tekstu to możemy legalnie jedynie zacytować, czyli umieścić fragment np jedno czy dwa zdania w cudzysłowie z odwołaniem się do źródła, czyli w tym (internetowym) przypadku podając adres strony, bloga.
Autor: Kasia Kluska (blogia / blogopasja)

5 komentarzy

 1. To nie jest pomocne. Po usunieciu formatowania z tekstu znikają wszelkie akapity, wciecia itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, znikają. Jednakże akapity, wcięcia itd powinny pochodzić z formatowania właściwego dla postów na twoim blogu. Inaczej wygląd takiego posta będzie niespójny z ogólnym wyglądem bloga i pozostałymi postami

   Usuń
 2. Ja używam opcji...WKEJ JAKO ZWYKŁY TEKST...prościej być nie może !

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, ten wpis pomógł mi właśnie z tym nieszczęsnym tłem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja obchodzę te niedogodności kopiując tekst do systemowego notatnika.

  OdpowiedzUsuń

Zamów szablon

Podobają ci się moje szablony?
Chcesz kupić szablon, ale masz jeszcze pytania? Napisz.

A może indywidualny projekt?
Szablon na zamówienie to indywidualny wygląd bloga, stworzony specjalnie dla Ciebie.

Kocham piękne rzeczy, kocham projektować wyglądy blogów, kocham tworzyć niesamowite szablony. Doskonale znam Bloggera, jestem programistą, łatwo współpracuję z ludźmi i nie spocznę zanim nie stworzę doskonałego bloga dla Ciebie. Więc ... na co jeszcze czekasz? Napisz do mnie.

Nazwa (np imię, nazwisko):

E-mail (pole obowiązkowe):

Wiadomość (pole obowiązkowe):