Polecane

Najnowsze


Jak usunąć bloga blogspot

Usuwanie bloga prowadzonego na platformie blogspot (czyli blogger) jest bardzo proste. Jak usunąć bloga na blogspocie? Wystarczą trzy kliknięcia.
Przyrząd służący do pisania, tworzenia


Zaloguj się na konto, na którym prowadzisz bloga przeznaczonego do usunięcia. Zanim przejdziesz do usuwania bloga (a więc treści postów i komentarzy) zastanów się: co chcesz zrobić ze zdjęciami opublikowanymi na tym blogu. Czy chcesz je zachować, zapisać ... Czy też chcesz aby koniecznie zniknęły z bloga i internetu. A może twój blog powiązany jest też z kontem Google+ ...

Jeżeli zależy ci, aby zdjęcia umieszczone na blogu definitywnie zniknęły i nie były dostępne w Internecie zacznij od usunięcia zdjęć. Pamiętaj, że wraz z założeniem bloga założone zostało konto Picassa Album, w którym umieszczone są obrazy, które publikowałeś na blogu. Wejdź więc na Piccasę i usuń zdjęcia.


Jak usunąć bloga prowadzonego na blogspot (blogger)?

Usuwanie bloga z bloggera - krok po kroku


 • Wejdź w USTAWIENIA, kliknij INNE, a następnie w bloku Narzędzia bloga kliknij USUŃ BLOGA


Kolejne kroki usuwania bloga na blogspocie

 • pojawi się okienko dialogowe
Okno dialogowe blogspot zawierające pytanie Usunięte blogi można przywrócić w ciągu 90 dni. Po tym okresie zostaną trwale usunięte. Używając bieżącego konta Google, możesz utworzyć pod tym adresem nowego bloga. Czy przed usunięciem swojego bloga chcesz go wyeksportować? • Zanim usuniemy bloga warto zastanowić się, czy jednak nie chcemy sobie gdzieś zapisać i przechować dla siebie jego treści. Mamy bowiem możliwość wyeksportowania bloga, czyli właśnie zapisania go sobie w postaci pliku u siebie na komputerze (laptopie, smartphonie). Plik przyjmie format .xml i jeśli kiedyś zapragniemy prowadzić tego bloga ponownie, to łatwo możemy wczytać (importować) go na nowego bloga. Będę tu zachowane zarówno posty, jak i komentarze. Jeśli chcesz taką kopię bloga to po prostu kliknij POBIERZ BLOGA i zapisz go sobie.
 • Jeśli jesteś zdecydowany na usunięcie to kliknij przycisk USUŃ TEGO BLOGA

Blog wskazany do usunięcia został właśnie usunięty. Jeśli teraz wejdziesz na bloga to zobaczysz komunikat:
Blog został usunięty
Niestety, blog pod adresem usunblogtestowy.blogspot.com został usunięty. Ten adres jest niedostępny dla nowych blogów.
Tutaj miał być Twój blog? Zobacz: 'Nie mogę znaleźć swojego bloga w internecie. Gdzie on jest?'
Wejście na adres usuniętego bloga powoduje wyświetlenie komunikatu: Blog został usunięty
Blog blogspot został usuniętyUsunięty blog nadal znajduje się na liście twoich blogów, a dokładnie na jej końcu. Został  oznaczony jako Usunięty. Pod nazwą bloga widnieje teraz informacja Usunięto wraz z datą usunięcia. Obok znajduje się przycisk Anuluj usunięcie:


Usunięte blogi, które pojawiły się na liście blogów zawierają napis Usunięto wraz z datą usunięcia oraz możliwością przywrócenia

Usunięte blogi będą widoczne na liście przez okres 90 dni. Można w tym czasie   przywrócić je po prostu klikając przycisk ANULUJ USUNIĘCIE. Po 90 dniach blog zniknie z listy i nie będzie możliwości przywrócenia bloga.

Zdjęcie: Blog Marketing Up Close Blue Pen Graphic; autor: Maria Reyes Mcdavis na licencji CC2.0.

6 komentarzy:

 1. Twój blog jest dla mnie wielką pomocą. Dzięki tobie wiem jak zapoznać się z bloggerem. Za to bardzo Ci dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Po tych 90 dniach można ponownie założyć z innego konta bloga na tą samą domene? czy już będzie on niedostępny dla innych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja usunęłam bloga, i założyłam drugiego takiego samego (ta sama nazwa) i nie miałam żadnego problemu ;)

   Usuń
 3. Dziękuję za pomoc, nie wiedziałam po ilu się usunie z listy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) wszystkie Twoje porady są BARDZO przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W połowie września usunęłam bloga z tej platformy, a wciąż nie mogę użyć adresu i do tego jest on widoczny w wyszukiwarce. Co mogę zrobić?

  OdpowiedzUsuń