Polecane

Najnowsze


Jak dodać Newsletter na Blogger: jak dodać subskrybuj

Bardzo częstym i przydatnym elementem na blogu jest Newsletter. Pozwala on informować czytelników o nowościach, nowych postach na blogu. Służyć może również do innych celów np informowania o rozdaniach, promocjach ...

Jak to działa? Po pierwsze na blogu musimy umieścić jakiś gadżet, który pozwoli czytelnikom na zapisanie się do Newslettera. Gadżet musi zapisywać podane maile i gdzieś je gromadzić, czyli tworzyć listę zawierające adresy email.

Dalej może to wyglądać już różnie. Możemy samodzielnie tworzyć i wysyłać emaile na adresy znajdujące się na naszej liście. Bądź też korzystać z gotowego serwisu, w którym tworzymy sobie maila i automatycznie wysyłamy naszym subskrybentom.

Warto od razu napisać, iż najwygodniej jest skorzystać z gotowych serwisów służących do obsługi list mailingowych i wysyłki emaili. Takich serwisów jest sporo, zwykle oferują one wersję okrojoną darmową, oraz płatną.

A jak dodać szybko Newsletter na Blogerze ...


Uwaga. Zanim zdecydujesz się umieścić Newsletter na swoim blogu czy też stronie internetowej zasięgnij porady prawnej konsultując się z radcą prawnym odnośnie ochrony danych osobowych i konieczności rejestracji zbioru danych w  GIODO. blogia.pl nie jest serwisem prawnym i nie udziela żadnych rad w tym zakresie.

Jak dodać newsletter na bloga Blogger?

Po pierwsze musimy zdecydować się jakiego serwisu użyjemy. W tym poście omówię newsletter domyślny bloggera jakim jest FeedBurner. Możemy dodać go bardzo szybko i od razu uruchomić możliwość subskrypcji bloga przez email.Wchodzimy w Układ, a następnie w wybranym miejscu klikamy Dodaj gadżet.
Wybieramy gadżet o nazwie Obserwuj bloga przez e-mailUstawiamy tytuł dla gadżetu. Zamiast Follow by Email możemy wpisać np  Newsletter
Jeżeli korzystamy z motywu nowego nie zapomnijmy zaznaczyć opcji Pokaż Obserwuj bloga przez e-mail

 Wystarczy teraz Zapisać gadżet klikając przycisk Zapisz. I umieścić go (przesunąć) na wybrane miejsce.

Testujemy nasz newsletter, czyli gadżet FeedBurner

Wyświetlamy teraz naszego bloga, odświeżamy, by zobaczyć jak wygląda gadżet subskrypcji.1 komentarz:

  1. Super, dziękuję pięknie. Zaraz wypróbuję i już będzie na blogu, zapraszam na bloga

    OdpowiedzUsuń